>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.61878
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.51263
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.91322
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.01094
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.01376
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.9666
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.61250
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.21273
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.61387
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.41255
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.61295
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.21142
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.62364
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.11568
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.143
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.91265
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.51589
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.51171
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.31198
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.41215
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.31221
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.01486
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.61430
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.01687
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.1856
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.31307
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.41252
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.31278
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.31204
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.71123
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.71277
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.12144
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.41450
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.31489
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.81286
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.11174
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.21113
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.21112
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.21197
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.11634
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.71134
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.51175
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.61184
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.11425
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.71235
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.51070
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.31386
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.91317
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.21224
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.01312
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.61104
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.71204
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.31157
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.61245
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.31258
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.41173
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.31149
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.11274
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.21221
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.71125
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.51122
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.41105
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.51132
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.31266
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.01012
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.81160
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.81182
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.0795
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.01233
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.21535
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.31113
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.71166
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.4699
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.4770
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.91109
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.11101
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.069
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.31105
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.91177
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.536
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.51116
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.41097
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.01133
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.01065
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.21220
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.1591
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.61111
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.51134
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.61162
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.11251
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.81078
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.11075
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.81203
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.31501
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.9775
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.2751
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.11160
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.91065
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.4988
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.01006
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.9964
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41072
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.7991
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.41004
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.9641
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.2950
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.4997
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.232
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.21014
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.21123
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.456
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.0958
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.81002
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61051
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.01182
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.61136
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.01078
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.81097
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.61475
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.6948
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.2765
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.81278
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.8960
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.8999
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.1972
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.6969
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.91114
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.0986
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.41040
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.71012
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.81030
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.21110
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.21142
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.91342
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.71243
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.1780
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.11084
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.61044
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.51142
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.21147
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.11119
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.41191
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.3955
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.4957
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.21058
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51110
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11143
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.9996
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.2965
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.7988
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.21010
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.51003
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.71366
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.21530
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.11515
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31090
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.8959
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61071
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01047
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.31016
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.71209
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41077
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.832
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4681
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.7986
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.31016
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.31211
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01076
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.3959
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.91196
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.7988
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.5913
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.51107
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11107
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.51029
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.554
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.3982
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71090
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.81001
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.81260
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91036
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81117
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91069
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.8978
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.4948
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.31431
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.21119
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.51124
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.8953
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.2980
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.5992
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.7501
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31062
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.4504
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8641
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2671
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.3986
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.51006
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.2936
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.5942
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11037
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.7956
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.41284
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.61058
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.41043
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21073
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11046
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.7933
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.01029
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.1979
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.11002
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5658
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.81195
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.1970
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.8960
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.4958
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8654
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.3978
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.3946
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.3973
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21055
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21100
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.51180
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51142
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.31174
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.9972
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.4924
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.51047
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.5923
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.01006
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31077
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.41019
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.2952
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4612
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.7985
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.0984
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.31193
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.71255
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81056
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.0765
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.6494
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21145
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.11001
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.21409
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.61267
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.31672
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.7480
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.1930
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.1950
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.31078
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.9913
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11069
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.31408
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.21206
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51037
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.0984
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81055
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21072
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.91008
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21101
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.7934
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31104
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21069
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.61196
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.81039
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.91027
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.81004
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.4938
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.81035
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.5931
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01083
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71066
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.9962
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.5938
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.3989
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61056
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.0969
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.1691
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.51011
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01073
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51079
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.6939
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.5925
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.6965
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.11337
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01097
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.51131
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.71414
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.31247
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.31613
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.31310
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.0951
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.71085
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31071
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11093
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.01017
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.2774
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.61001
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.5904
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.2931
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.1951
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11089
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.5845
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9608
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.5930
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.51015
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.6927
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9650
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.6938
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91120
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81088
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.92
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.3984
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.0905
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7616
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01049
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.1888
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.31031
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.41019
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.91020
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.4954
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.9938
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51093
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51092
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.41212
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.01025
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.81049
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91072
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.4889
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81089
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.5957
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.11007
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.7999
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71043
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.5921
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.3948
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.9891
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51062
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6643
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.6743
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4623
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31082
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.3998
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.01242
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.41455
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.71235
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.0872
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.428
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.0761
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.71000
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4598
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.562
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01079
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.5927
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.0935
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.1970
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.71004
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9615
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.01017
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.2894
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.8945
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61084
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.11787
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.7916
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.31026
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.0922
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.2911
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61053
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.21012
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.2903
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.0878
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.3993
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.11031
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.5772
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.6924
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.5917
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.8974
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.81038
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.2988
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.1932
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01140
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.91018
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.4906
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.0979
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.0943
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.41010
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.11007
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.0933
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.31067
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.5907