>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.62034
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.51390
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.91437
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.01214
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.01493
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.9781
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.61356
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.21385
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.61516
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.41380
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.61430
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.21244
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.62499
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.11709
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.1149
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.91390
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.51726
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.51310
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.31315
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.41324
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.31319
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.01653
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.61560
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.01816
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.1966
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.31421
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.41374
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.31400
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.31312
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.71222
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.71387
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.12296
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.41575
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.31608
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.81420
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.11280
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.21215
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.21213
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.21313
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.11773
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.71237
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.51286
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.61295
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.11536
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.71347
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.51180
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.31499
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.91435
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.21340
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.01433
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.61215
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.71320
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.31256
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.61350
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.31385
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.41287
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.31269
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.11406
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.21343
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.71225
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.51223
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.41204
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.51235
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.31378
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.01118
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.81260
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.81293
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.0902
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.01337
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.21686
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.31216
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.71265
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.4808
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.4872
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.91209
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.11201
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.0178
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.31204
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.91288
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.5147
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.51236
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.41196
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.01232
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.01188
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.21334
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.1698
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.61215
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.51232
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.61278
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.11359
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.81186
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.11160
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.81307
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.31640
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.9854
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.2831
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.11253
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.91157
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.41060
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.01091
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.91049
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41162
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.71062
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.41090
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.9727
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.21032
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.41086
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.2126
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.21104
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.21215
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.4148
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.01040
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.81074
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61135
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.01281
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.61242
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.01189
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.81192
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.61576
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.61021
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.2846
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.81380
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.81042
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.81081
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.11051
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.61060
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.91193
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.01074
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.41124
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.71100
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.81119
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.21208
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.21230
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.91437
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.71360
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.1860
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.11184
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.61134
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.51248
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.21243
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.11213
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.41293
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.31035
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.41039
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.21149
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51203
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11228
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.91070
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.21041
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.71068
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.21094
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.51077
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.71473
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.21622
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.11622
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31169
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.81031
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61160
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01136
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.31109
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.71294
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41161
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.8120
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4759
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.71074
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.31111
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.31305
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01161
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.31040
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.91293
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.71061
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.5990
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.51202
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11199
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.51114
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.5139
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.31062
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71192
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.81080
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.81368
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91116
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81203
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91147
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.81050
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.41032
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.31536
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.21214
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.51220
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.81035
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.21055
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.51083
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.7584
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31148
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.4592
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8727
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2752
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.31069
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.51084
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.21011
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.51021
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11124
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.71043
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.41395
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.61151
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.41131
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21163
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11142
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.71008
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.01114
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.11054
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.11081
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5742
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.81290
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.11054
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.81042
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.41033
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8735
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.31062
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.31021
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.31061
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21139
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21202
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.51268
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51226
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.31251
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.91048
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.41000
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.51133
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.51007
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.01096
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31158
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.41101
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.21028
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4689
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.71066
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.01060
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.31285
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.71357
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81146
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.0845
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.6579
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21227
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.11080
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.21508
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.61360
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.31784
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.7565
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11008
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.11029
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.31163
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.9998
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11146
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.31506
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.21298
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51118
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.01058
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81134
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21153
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.91091
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21183
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.71024
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31189
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21158
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.61280
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.81127
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.91121
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.81085
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.41012
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.81118
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.51006
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01181
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71154
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.91047
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.51010
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.31065
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61151
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.01044
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.1779
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.51099
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01165
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51175
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.61012
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.51012
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.61049
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.11447
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01187
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.51222
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.71517
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.31338
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.31705
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.31395
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.01028
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.71236
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31160
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11174
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.01094
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.2851
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.61086
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.5980
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.21011
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.11030
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11172
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.5931
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9687
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.5998
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.51091
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.61008
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9725
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.61022
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91212
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81190
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.92
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.31055
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.0976
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7693
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01139
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.1959
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.31119
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.41104
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.91124
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.41030
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.91007
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51173
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51174
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.41307
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.01104
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.81146
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91160
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.4963
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81177
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.51028
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.11096
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.71070
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71126
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.5995
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.31019
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.9963
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51154
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6717
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.6813
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4701
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31156
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.31080
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.01339
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.41553
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.71358
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.0946
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.4113
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.0837
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.71094
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4675
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.5156
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01180
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.5999
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.01003
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.11046
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.71091
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9688
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.01096
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.2963
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.81019
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61178
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.11899
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.71005
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.31114
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.01006
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.2996
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61136
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.21087
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.2975
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.0950
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.31077
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.11122
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.5849
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61005
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.51004
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.81051
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.81127
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.21075
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.11026
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01230
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.91108
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.4981
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.01054
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.01031
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.41102
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.11102
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.01019
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.31168
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.5979