>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.62145
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.51453
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.91502
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.01293
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.01569
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.9852
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.61429
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.21449
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.61600
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.41449
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.61505
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.21314
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.62582
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.11802
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.1217
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.91453
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.51803
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.51380
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.31381
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.41393
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.31394
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.01728
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.61639
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.01890
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.11035
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.31494
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.41446
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.31467
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.31377
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.71285
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.71450
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.12388
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.41659
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.31683
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.81488
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.11349
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.21278
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.21278
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.21380
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.11869
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.71301
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.51353
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.61367
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.11614
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.71420
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.51260
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.31575
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.91508
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.21414
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.01504
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.61291
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.71390
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.31325
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.61419
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.31458
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.41354
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.31333
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.11476
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.21415
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.71290
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.51284
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.41271
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.51300
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.31451
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.01189
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.81331
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.81357
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.0966
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.01400
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.21765
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.31287
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.71328
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.4878
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.4939
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.91272
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.11266
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.0246
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.31267
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.91360
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.5213
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.51309
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.41265
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.01293
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.01249
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.21399
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.1768
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.61277
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.51295
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.61338
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.11429
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.81251
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.11204
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.81365
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.31704
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.9907
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.2883
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.11306
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.91206
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.41110
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.01145
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.91098
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41219
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.71115
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.41140
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.9776
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.21079
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.41132
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.2178
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.21158
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.21273
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.4207
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.01088
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.81123
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61190
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.01340
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.61299
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.01249
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.81243
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.61665
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.61069
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.2896
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.81441
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.81094
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.81128
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.11096
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.61112
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.91246
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.01124
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.41178
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.71146
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.81170
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.21255
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.21280
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.91504
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.71420
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.1911
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.11238
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.61189
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.51307
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.21293
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.11267
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.41352
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.31082
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.41092
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.21198
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51258
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11280
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.91121
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.21093
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.71114
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.21144
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.51128
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.71538
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.21673
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.11692
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31231
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.81079
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61207
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01190
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.31161
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.71345
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41214
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.8171
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4809
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.71124
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.31163
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.31357
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01213
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.31088
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.91346
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.71109
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.51038
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.51270
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11248
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.51160
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.5187
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.31110
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71246
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.81129
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.81419
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91162
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81255
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91196
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.81096
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.41088
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.31595
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.21277
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.51289
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.81087
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.21100
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.51133
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.7633
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31199
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.4640
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8774
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2808
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.31116
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.51132
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.21059
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.51070
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11174
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.71088
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.41453
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.61202
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.41177
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21210
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11194
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.71062
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.01163
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.11103
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.11128
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5802
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.81344
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.11103
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.81090
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.41081
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8784
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.31110
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.31066
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.31113
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21189
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21250
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.51320
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51268
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.31297
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.91091
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.41048
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.51184
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.51053
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.01142
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31208
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.41147
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.21075
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4736
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.71112
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.01106
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.31335
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.71426
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81189
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.0896
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.6625
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21277
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.11130
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.21560
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.61414
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.31859
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.7614
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11054
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.11080
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.31213
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.91046
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11193
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.31568
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.21351
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51169
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.01108
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81189
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21214
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.91144
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21237
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.71080
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31243
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21208
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.61335
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.81175
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.91169
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.81131
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.41059
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.81170
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.51053
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01242
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71200
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.91092
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.51056
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.31113
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61198
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.01092
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.1831
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.51144
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01218
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51223
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.61055
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.51059
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.61097
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.11517
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01234
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.51270
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.71571
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.31397
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.31769
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.31446
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.01072
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.71309
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31211
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11220
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.01139
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.2897
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.61134
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.51024
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.21057
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.11077
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11229
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.5989
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9740
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.51048
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.51144
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.61055
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9776
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.61066
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91261
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81234
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.93
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.31104
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.01022
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7738
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01191
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.11005
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.31168
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.41152
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.91168
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.41074
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.91054
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51227
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51230
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.41353
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.01156
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.81199
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91212
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.41009
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81227
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.51074
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.11142
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.71121
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71180
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.51041
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.31064
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.91006
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51204
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6766
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.6863
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4754
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31208
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.31126
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.01395
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.41626
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.71451
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.01005
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.4159
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.0884
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.71158
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4718
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.5259
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01231
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.51047
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.01050
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.11098
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.71145
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9738
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.01141
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.21007
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.81077
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61229
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.11963
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.71053
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.31169
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.01046
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.21041
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61180
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.21131
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.21016
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.0996
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.31131
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.11173
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.5899
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61059
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.51049
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.81101
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.81179
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.21123
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.11073
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01276
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.91156
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.41025
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.01101
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.01083
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.41152
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.11152
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.01070
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.31228
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.51027