>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Pico de las Nieves)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.6822
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.5574
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.9607
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.0340
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.0643
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.913
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.6547
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.2623
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.6674
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.4529
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.6578
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.2502
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.61396
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.1713
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.9565
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.5772
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.5490
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.3526
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.4522
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.3550
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.0698
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.6707
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.0862
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.1186
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.3594
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.4547
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.3593
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.3523
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.7464
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.7566
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.11195
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.4724
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.3738
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.8570
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.1545
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.2489
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.2497
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.2501
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.1784
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.7482
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.5524
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.6488
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.01
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.1677
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.7557
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.5332
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.3674
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.9605
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.2562
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.0591
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.6461
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.7514
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.3497
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.6575
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.3563
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.4493
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.3466
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.1553
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.2534
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.7486
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.5506
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.4479
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.5506
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.3605
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.0331
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.8514
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.8511
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.0157
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.0563
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.2760
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.3477
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.7525
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.48
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.4176
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.9477
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.1504
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.3510
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.9528
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.5508
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.4499
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.0496
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.0456
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.2561
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.16
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.6502
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.5523
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.6504
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.1548
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.8451
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.1480
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.8531
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.3760
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.9175
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.2151
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.1587
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.9493
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.4479
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.0503
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.9479
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.4498
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.7510
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.4478
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.9137
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.2458
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.4478
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.2505
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.2553
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.0460
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.8493
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.6479
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.0604
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.6546
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.0483
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.8522
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.6761
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.6419
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.2270
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.8673
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.8470
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.8471
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.1447
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.6453
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.9563
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.0471
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.4512
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.7491
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.8488
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.2566
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.2568
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.9702
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.7608
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.1265
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.1503
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.6482
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.5545
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.2561
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.1519
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.4560
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.3457
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.4451
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.2501
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.5529
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.1551
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.9499
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.2484
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.7448
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.2454
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.5497
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.7716
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.2838
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.1828
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.3541
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.8501
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.6510
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.0496
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.3452
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.7610
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.4501
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4179
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.7476
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.3490
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.3596
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.0510
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.3462
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.9580
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.7496
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.5413
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.5534
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.1540
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.5495
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.3487
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.7505
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.8465
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.8625
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.9510
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.8556
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.9537
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.8480
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.63
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.4439
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.3754
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.2543
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.5493
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.8464
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.2491
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.5481
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.77
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.3499
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.411
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8138
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2170
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.3449
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.5478
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.2449
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.5441
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.1506
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.7432
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.4660
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.6506
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.4504
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.2516
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.1485
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.7455
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.0482
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.1470
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.1509
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5152
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.8591
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.1471
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.8469
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.4473
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8145
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.3477
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.3457
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.3459
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.2493
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.2520
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.5616
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.5596
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.3612
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.9485
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.4425
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.5516
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.5436
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.0481
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.3518
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.4513
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.2460
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4133
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.7443
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.0493
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.3613
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.7641
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.8539
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.0265
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.610
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.2605
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.1482
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.2770
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.6683
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.3954
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.712
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.1458
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.1476
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.3514
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.9452
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.1550
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.3745
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.2625
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.5562
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.0524
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.8538
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.2549
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.9512
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.2577
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.7443
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.3558
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.2512
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.6650
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.8542
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.9484
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.8500
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.4472
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.8493
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.5452
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.0536
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.7508
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.9457
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.5473
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.3513
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.6524
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.0467
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.1183
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.5503
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.0537
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.5532
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.6479
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.5438
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.6481
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.1754
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.0543
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.5566
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.7739
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.3629
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.3928
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.3731
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.0465
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.7529
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.3520
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.1576
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.0511
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.2281
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.6479
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.5443
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.2466
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.1467
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.1526
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.5209
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9148
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.5474
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.5504
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.6444
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9172
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.6436
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.9544
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.8538
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.91
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.3521
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.0445
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7128
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.0509
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.1427
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.3505
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.4488
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.9482
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.4449
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.9480
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.5534
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.5535
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.4623
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.0503
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.8467
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.9509
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.4436
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.8549
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.5497
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.1455
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.7473
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.7501
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.5461
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.3447
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.9420
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.5528
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6167
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.6257
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4143
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.3553
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.3482
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.0619
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.4791
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.7596
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.0443
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.0278
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.7461
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4129
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.0531
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.5473
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.0477
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.1425
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.7459
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9155
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.0495
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.2436
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.8445
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.6556
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.11005
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.7406
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.3470
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.0418
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.2437
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.6516
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.2494
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.2437
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.0421
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.3456
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.1487
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.5263
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.6431
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.5431
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.8410
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.8504
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.2472
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.1411
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.0603
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.9505
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.4429
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.0472
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.0473
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.4476
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.1459
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.0458
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.3506
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.5446