>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Pico de las Nieves)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.61091
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.5742
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.9773
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.0525
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.0820
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.9180
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.6717
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.2778
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.6849
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.4694
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.6750
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.2660
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.61634
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.1912
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.9737
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.5972
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.5644
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.3690
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.4688
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.3707
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.0886
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.6896
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.01068
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.1355
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.3761
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.4709
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.3749
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.3687
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.7617
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.7735
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.11443
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.4894
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.3932
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.8739
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.1706
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.2645
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.2652
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.2674
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.1984
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.7643
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.5680
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.6660
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.01
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.1859
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.7716
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.5508
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.3851
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.9773
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.2724
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.0764
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.6622
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.7675
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.3657
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.6744
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.3726
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.4659
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.3625
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.1719
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.2695
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.7655
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.5662
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.4635
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.5670
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.3763
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.0495
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.8665
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.8661
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.0317
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.0721
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.2940
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.3621
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.7666
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.4203
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.4305
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.9615
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.1643
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.3650
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.9668
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.5628
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.4642
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.0635
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.0593
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.2700
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.1147
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.6632
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.5661
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.6643
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.1693
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.8586
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.1611
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.8672
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.3921
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.9312
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.2282
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.1722
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.9630
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.4603
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.0628
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.9597
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.4625
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.7630
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.4596
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.9269
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.2574
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.4606
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.2629
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.2678
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.0582
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.8620
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.6609
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.0742
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.6683
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.0613
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.8653
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.6930
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.6537
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.2386
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.8809
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.8594
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.8593
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.1569
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.6574
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.9701
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.0593
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.4632
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.7613
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.8609
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.2700
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.2713
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.9854
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.7753
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.1394
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.1633
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.6603
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.5680
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.2708
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.1654
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.4692
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.3581
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.4573
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.2627
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.5655
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.1682
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.9623
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.2602
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.7567
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.2580
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.5621
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.7872
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.21019
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.11002
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.3659
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.8621
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.6639
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.0619
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.3580
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.7743
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.4628
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4298
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.7591
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.3621
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.3729
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.0645
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.3582
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.9725
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.7619
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.5533
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.5652
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.1667
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.5621
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.3606
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.7633
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.8594
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.8772
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.9635
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.8686
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.9661
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.8607
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.63
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.4559
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.3912
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.2674
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.5631
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.8583
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.2607
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.5598
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.7133
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.3626
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.4140
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8257
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2285
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.3573
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.5592
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.2566
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.5567
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.1631
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.7553
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.4810
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.6631
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.4633
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.2643
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.1615
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.7570
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.0609
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.1595
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.1638
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5277
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.8728
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.1596
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.8587
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.4597
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8268
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.3598
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.3578
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.3577
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.2625
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.2657
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.5745
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.5721
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.3744
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.9605
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.4542
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.5632
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.5558
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.0599
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.3636
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.4631
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.2578
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4245
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.7562
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.0609
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.3733
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.7766
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.8653
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.0384
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.6123
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.2716
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.1593
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.2921
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.6808
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.31115
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.7125
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.1562
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.1587
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.3630
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.9554
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.1659
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.3882
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.2752
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.5670
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.0625
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.8646
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.2658
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.9626
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.2685
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.7555
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.3668
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.2633
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.6762
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.8647
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.9609
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.8609
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.4580
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.8606
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.5554
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.0653
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.7628
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.9569
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.5582
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.3619
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.6645
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.0576
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.1298
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.5618
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.0647
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.5649
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.6582
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.5549
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.6584
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.1890
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.0660
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.5689
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.7899
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.3767
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.31106
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.3868
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.0578
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.7636
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.3632
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.1683
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.0621
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.2402
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.6597
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.5543
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.2569
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.1571
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.1644
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.5357
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9256
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.5588
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.5618
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.6549
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9282
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.6543
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.9667
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.8653
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.91
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.3623
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.0548
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7243
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.0632
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.1535
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.3617
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.4599
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.9586
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.4551
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.9590
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.5656
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.5660
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.4750
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.0624
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.8593
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.9617
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.4533
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.8662
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.5601
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.1568
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.7583
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.7616
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.5572
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.3561
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.9526
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.5644
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6268
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.6370
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4258
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.3669
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.3587
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.0756
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.4946
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.7741
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.0550
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.0385
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.7580
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4239
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.0650
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.5579
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.0580
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.1536
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.7586
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9259
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.0601
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.2547
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.8559
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.6675
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.11187
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.7518
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.3587
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.0528
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.2536
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.6634
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.2615
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.2540
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.0521
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.3575
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.1600
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.5384
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.6538
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.5543
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.8530
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.8616
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.2582
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.1521
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.0729
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.9621
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.4542
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.0575
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.0582
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.4590
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.1577
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.0568
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.3624
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.5548