>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Pico de las Nieves)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.6849
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.5600
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.9623
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.0370
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.0662
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.938
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.6564
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.2639
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.6691
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.4547
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.6598
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.2520
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.61420
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.1734
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.9587
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.5798
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.5507
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.3545
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.4544
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.3565
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.0720
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.6733
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.0887
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.1205
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.3608
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.4563
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.3613
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.3542
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.7483
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.7588
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.11223
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.4747
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.3760
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.8588
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.1563
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.2509
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.2513
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.2524
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.1809
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.7500
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.5541
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.6514
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.01
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.1701
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.7575
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.5356
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.3689
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.9628
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.2582
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.0612
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.6478
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.7532
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.3510
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.6595
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.3581
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.4517
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.3486
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.1569
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.2554
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.7508
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.5523
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.4493
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.5522
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.3627
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.0353
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.8534
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.8526
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.0179
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.0581
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.2785
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.3494
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.7540
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.431
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.4194
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.9493
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.1525
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.3529
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.9550
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.5525
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.4518
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.0517
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.0470
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.2578
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.125
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.6523
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.5541
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.6522
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.1565
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.8472
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.1497
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.8553
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.3777
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.9196
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.2171
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.1608
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.9514
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.4501
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.0523
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.9496
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.4514
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.7532
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.4502
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.9157
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.2474
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.4498
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.2524
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.2570
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.0477
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.8509
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.6494
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.0622
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.6565
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.0497
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.8540
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.6781
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.6433
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.2291
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.8692
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.8490
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.8490
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.1465
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.6475
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.9585
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.0491
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.4533
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.7513
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.8510
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.2590
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.2589
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.9721
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.7628
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.1285
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.1520
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.6499
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.5566
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.2581
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.1533
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.4575
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.3474
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.4469
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.2521
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.5548
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.1569
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.9518
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.2500
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.7464
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.2471
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.5514
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.7737
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.2858
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.1846
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.3559
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.8523
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.6528
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.0517
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.3472
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.7629
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.4518
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4198
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.7494
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.3513
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.3613
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.0528
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.3479
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.9602
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.7517
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.5429
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.5552
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.1559
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.5513
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.3504
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.7523
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.8483
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.8646
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.9529
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.8575
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.9559
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.8499
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.63
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.4459
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.3774
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.2562
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.5514
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.8480
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.2510
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.5502
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.728
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.3515
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.432
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8157
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2190
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.3465
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.5494
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.2466
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.5459
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.1525
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.7451
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.4677
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.6524
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.4523
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.2534
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.1505
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.7472
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.0500
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.1486
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.1528
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5174
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.8615
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.1486
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.8485
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.4490
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8166
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.3493
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.3472
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.3481
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.2511
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.2536
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.5634
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.5614
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.3630
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.9502
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.4439
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.5533
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.5455
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.0504
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.3533
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.4529
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.2478
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4152
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.7463
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.0512
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.3637
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.7663
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.8556
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.0287
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.631
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.2625
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.1499
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.2795
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.6703
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.3979
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.732
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.1473
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.1489
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.3533
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.9466
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.1569
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.3768
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.2646
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.5579
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.0541
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.8556
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.2568
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.9529
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.2596
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.7461
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.3578
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.2533
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.6665
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.8560
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.9506
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.8517
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.4492
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.8513
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.5466
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.0557
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.7527
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.9475
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.5489
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.3531
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.6542
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.0483
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.1203
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.5519
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.0557
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.5550
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.6496
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.5454
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.6499
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.1775
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.0562
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.5583
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.7765
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.3650
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.3947
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.3753
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.0481
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.7547
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.3537
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.1591
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.0527
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.2301
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.6500
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.5459
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.2483
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.1483
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.1546
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.5231
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9168
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.5493
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.5521
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.6462
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9190
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.6452
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.9563
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.8554
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.91
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.3536
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.0459
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7150
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.0527
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.1444
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.3522
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.4503
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.9500
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.4465
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.9498
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.5555
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.5556
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.4639
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.0524
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.8485
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.9523
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.4449
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.8567
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.5515
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.1475
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.7491
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.7522
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.5484
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.3468
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.9435
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.5550
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6184
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.6276
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4164
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.3571
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.3499
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.0642
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.4815
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.7617
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.0457
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.0296
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.7483
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4148
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.0546
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.5491
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.0495
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.1443
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.7477
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9176
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.0515
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.2454
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.8462
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.6573
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.11029
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.7424
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.3488
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.0437
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.2453
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.6534
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.2511
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.2450
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.0435
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.3472
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.1510
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.5284
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.6451
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.5447
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.8430
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.8519
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.2490
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.1429
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.0621
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.9520
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.4444
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.0492
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.0490
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.4496
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.1475
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.0476
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.3525
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.5465