>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.62200
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.51503
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.91551
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.01343
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.01620
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.9900
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.61486
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.21497
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.61655
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.41500
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.61560
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.21363
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.62636
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.11862
   Alpine Loop Rocky MountainsUtahAlpine18.492224605.05.1266
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.91505
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.51861
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.51428
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.31428
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.41439
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.31456
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.01775
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.61696
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.01943
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.11084
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.31548
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.41498
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.31514
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.31425
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.71335
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.71498
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.12442
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.41714
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.31737
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.81538
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.11399
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.21324
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.21322
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.21427
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.11932
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.71350
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.51403
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.61418
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.11669
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.71466
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.51309
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.31619
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.91564
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.21463
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.01548
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.61337
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.71437
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.31372
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.61466
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.31505
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.41401
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.31377
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.11523
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.21461
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.71334
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.51326
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.41314
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.51346
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.31496
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.01237
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.81375
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.81400
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.01011
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.01441
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.21814
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.31330
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.71375
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.4923
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.4981
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.91315
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.11310
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.0293
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.31309
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.91404
   City Creek Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City11.852218524.42.5262
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.51352
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.41311
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.01337
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.01293
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.21448
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.1815
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.61326
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.51344
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.61383
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.11476
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.81294
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.11237
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.81400
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.31741
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.9940
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.2917
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.11340
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.91243
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.41145
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.01181
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.91133
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41258
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.71147
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.41177
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.9815
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.21112
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.41164
   Emigration Canyon Rocky MountainsUtahSalt Lake City17.759719043.42.2215
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.21194
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.21308
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.4243
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.01121
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.81159
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61227
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.01382
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.61333
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.01286
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.81276
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.61709
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.61103
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.2932
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.81480
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.81125
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.81164
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.11129
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.61149
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.91280
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.01159
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.41218
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.71178
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.81205
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.21287
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.21317
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.91548
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.71461
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.1943
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.11271
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.61224
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.51346
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.21326
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.11301
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.41394
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.31115
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.41126
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.21233
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51295
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11318
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.91152
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.21126
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.71148
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.21178
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.51166
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.71575
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.21707
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.11726
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31271
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.81116
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61242
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01223
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.31195
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.71382
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41248
   Guardsmann Pass Rocky MountainsUtahMidway14.2120929688.510.8206
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4842
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.71162
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.31196
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.31390
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01244
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.31119
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.91383
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.71138
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.51070
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.51303
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11278
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.51197
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.5223
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.31141
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71278
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.81162
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.81455
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91196
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81287
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91230
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.81128
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.41122
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.31626
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.21323
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.51324
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.81117
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.21134
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.51168
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.7663
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31234
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.4674
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8807
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2841
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.31148
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.51168
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.21094
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.51100
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11209
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.71122
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.41487
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.61236
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.41210
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21247
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11231
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.71097
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.01195
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.11137
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.11158
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5836
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.81379
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.11133
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.81123
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.41111
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8815
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.31140
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.31100
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.31144
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21224
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21284
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.51354
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51300
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.31334
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.91125
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.41086
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.51219
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.51088
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.01174
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31242
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.41178
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.21112
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4769
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.71145
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.01139
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.31370
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.71462
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81218
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.0930
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.6657
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21310
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.11161
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.21597
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.61448
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.31905
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.7646
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.11090
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.11112
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.31245
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.91078
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11225
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.31608
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.21385
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51203
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.01142
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81221
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21251
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.91178
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21269
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.71114
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31278
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21239
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.61370
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.81209
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.91203
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.81162
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.41092
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.81198
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.51083
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01275
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71229
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.91127
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.51085
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.31143
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61233
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.01122
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.1864
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.51177
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01251
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51255
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.61087
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.51091
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.61129
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.11552
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01267
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.51304
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.71610
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.31439
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.31804
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.31482
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.01103
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.71348
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31246
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11253
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.01172
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.2928
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.61169
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.51057
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.21089
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.11108
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11260
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.51026
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9770
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.51079
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.51177
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.61088
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9806
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.61095
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91289
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81273
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.93
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.31137
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.01061
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7768
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01222
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.11040
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.31201
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.41183
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.91198
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.41110
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.91084
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51269
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51273
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.41384
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.01193
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.81232
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91245
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.41041
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81261
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.51103
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.11175
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.71159
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71211
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.51071
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.31095
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.91036
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51237
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6799
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.6892
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4787
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31246
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.31158
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.01438
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.41666
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.71490
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.01047
   Suncrest Rocky MountainsUtahDraper7.744118516.33.4199
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.0913
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.71193
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4751
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.5295
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01267
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.51078
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.01081
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.11133
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.71181
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9773
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.01176
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.21037
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.81115
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61260
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.11998
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.71086
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.31201
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.01075
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.21071
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61211
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.21164
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.21050
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.01026
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.31165
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.11203
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.5929
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.61087
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.51077
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.81137
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.81213
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.21153
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.11103
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01304
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.91191
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.41056
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.01135
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.01125
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.41188
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.11190
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.01109
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.31265
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.51060