>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Pico de las Nieves)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.6751
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.5510
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.9553
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.0284
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.0592
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.6494
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.2567
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.6620
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.4484
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.6529
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.2457
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.61320
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.1668
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.9515
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.5710
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.5449
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.3465
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.4480
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.3503
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.0643
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.6654
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.0816
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.1135
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.3546
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.4496
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.3539
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.3482
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.7423
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.7517
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.11140
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.4677
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.3692
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.8531
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.1491
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.2438
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.2453
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.2452
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.1740
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.7440
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.5473
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.6440
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.01
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.1627
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.7518
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.5270
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.3619
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.9551
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.2512
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.0550
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.6415
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.7465
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.3446
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.6528
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.3511
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.4445
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.3420
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.1503
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.2491
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.7445
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.5457
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.4433
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.5463
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.3554
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.0283
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.8462
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.8460
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.0117
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.0524
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.2706
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.3436
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.7475
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.4126
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.9436
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.1459
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.3466
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.9479
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.5458
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.4454
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.0449
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.0418
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.2519
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.6458
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.5481
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.6456
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.1496
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.8409
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.1433
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.8491
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.3704
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.9127
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.2113
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.1548
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.9452
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.4443
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.0461
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.9430
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.4455
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.7468
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.4430
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.998
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.2420
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.4442
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.2466
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.2509
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.0416
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.8446
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.6440
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.0562
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.6500
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.0444
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.8487
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.6711
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.6384
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.2234
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.8633
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.8429
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.8428
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.1401
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.6408
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.9519
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.0424
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.4463
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.7443
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.8437
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.2529
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.2532
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.9657
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.7564
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.1230
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.1457
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.6437
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.5502
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.2518
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.1474
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.4517
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.3417
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.4416
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.2462
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.5484
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.1505
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.9453
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.2441
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.7404
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.2417
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.5448
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.7674
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.2788
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.1775
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.3494
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.8453
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.6464
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.0463
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.3416
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.7565
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.4465
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4132
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.7428
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.3454
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.3555
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.0467
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.3427
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.9543
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.7454
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.5376
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.5495
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.1500
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.5450
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.3441
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.7457
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.8425
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.8576
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.9459
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.8512
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.9492
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.8444
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.63
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.4402
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.3703
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.2497
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.5445
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.8426
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.2455
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.5431
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.3452
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8101
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2125
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.3412
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.5438
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.2405
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.5401
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.1461
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.7391
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.4612
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.6458
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.4469
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.2477
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.1437
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.7410
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.0444
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.1425
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.1462
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5108
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.8540
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.1421
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.8427
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.4434
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8107
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.3436
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.3411
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.3411
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.2458
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.2473
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.5566
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.5553
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.3563
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.9441
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.4385
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.5472
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.5398
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.0434
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.3483
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.4465
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.2417
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.492
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.7406
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.0444
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.3578
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.7592
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.8497
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.0231
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.2560
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.1435
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.2717
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.6645
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.3906
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.1413
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.1433
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.3472
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.9417
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.1502
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.3691
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.2581
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.5515
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.0481
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.8495
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.2501
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.9468
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.2529
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.7405
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.3520
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.2476
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.6603
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.8493
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.9445
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.8454
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.4430
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.8451
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.5413
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.0497
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.7471
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.9412
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.5429
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.3473
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.6486
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.0423
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.1139
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.5462
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.0500
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.5485
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.6431
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.5400
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.6433
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.1707
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.0496
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.5522
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.7689
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.3575
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.3879
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.3682
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.0421
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.7478
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.3473
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.1537
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.0465
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.2241
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.6433
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.5397
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.2422
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.1416
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.1479
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.5147
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9113
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.5427
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.5451
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.6397
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9128
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.6395
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.9506
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.8498
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.91
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.3478
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.0400
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.790
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.0469
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.1391
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.3469
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.4441
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.9441
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.4409
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.9436
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.5498
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.5490
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.4587
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.0457
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.8431
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.9459
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.4397
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.8504
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.5452
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.1409
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.7438
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.7457
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.5419
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.3401
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.9384
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.5488
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6123
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.6222
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4108
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.3505
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.3435
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.0565
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.4735
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.7554
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.0400
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.0241
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.7423
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.491
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.0492
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.5429
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.0429
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.1378
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.7412
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9109
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.0456
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.2396
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.8408
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.6506
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.1945
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.7368
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.3429
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.0379
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.2391
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.6468
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.2458
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.2390
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.0377
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.3420
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.1437
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.5228
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.6393
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.5384
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.8373
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.8459
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.2424
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.1372
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.0557
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.9468
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.4384
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.0431
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.0433
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.4439
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.1420
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.0412
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.3461
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.5410