>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Pico de las Nieves)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.61763
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.51168
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.91232
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.0996
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.01299
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.9590
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.61174
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.21191
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.61296
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.41172
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.61204
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.21069
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.62251
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.11457
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.91177
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.51493
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.51081
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.31116
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.41143
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.31152
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.01380
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.61334
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.01601
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.1775
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.31221
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.41163
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.31191
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.31122
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.71048
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.71192
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.12038
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.41363
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.31397
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.81198
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.11106
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.21041
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.21038
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.21108
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.11541
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.71052
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.51098
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.61094
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.11333
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.71155
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.5982
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.31305
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.91230
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.21153
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.01224
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.61030
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.71121
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.31086
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.61169
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.31169
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.41084
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.31058
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.11182
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.21132
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.71053
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.51050
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.41036
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.51062
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.31184
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.0944
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.81088
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.81094
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.0725
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.01168
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.21444
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.31045
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.71100
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.4618
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.4700
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.91039
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.11028
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.31033
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.91096
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.51033
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.41024
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.01066
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.0993
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.21139
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.1521
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.61032
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.51068
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.61083
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.11163
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.81007
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.11005
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.81116
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.31411
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.9714
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.2685
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.11095
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.9993
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.4928
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.0952
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.9913
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41001
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.7939
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.4938
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.9586
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.2895
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.4936
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.2944
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.21052
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.0909
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.8948
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.6977
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.01113
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.61056
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.01001
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.81029
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.61391
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.6895
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.2711
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.81206
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.8908
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.8947
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.1916
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.6904
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.91058
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.0919
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.4966
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.7950
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.8961
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.21047
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.21084
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.91267
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.71161
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.1727
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.11012
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.6976
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.51068
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.21079
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.11045
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.41114
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.3899
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.4903
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.2990
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51042
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11075
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.9940
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.2916
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.7932
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.2937
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.5952
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.71279
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.21459
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.11440
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31026
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.8908
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61011
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.0988
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.3953
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.71137
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41014
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4629
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.7916
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.3954
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.31139
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01014
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.3906
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.91126
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.7936
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.5864
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.51028
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11037
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.5974
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.3931
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71021
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.8947
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.81185
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.9984
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81062
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91014
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.8926
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.4889
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.31348
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.21059
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.51050
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.8903
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.2926
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.5928
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.7441
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31001
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.4446
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8584
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2612
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.3927
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.5954
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.2884
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.5889
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.1982
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.7904
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.41206
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.6994
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.4982
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21006
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.1977
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.7885
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.0979
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.1926
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.1950
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5600
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.81118
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.1911
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.8910
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.4908
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8602
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.3919
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.3894
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.3907
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.2997
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21028
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.51122
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51090
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.31114
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.9922
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.4872
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.5995
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.5873
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.0935
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31007
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.4967
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.2903
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4561
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.7934
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.0924
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.31123
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.71169
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.8999
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.0713
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.6435
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21086
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.1947
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.21333
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.61199
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.31586
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.7424
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.1877
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.1896
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.3997
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.9860
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11012
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.31309
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.21136
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.5981
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.0928
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.8996
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21014
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.9953
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21034
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.7876
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31042
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21002
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.61125
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.8973
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.9961
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.8949
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.4887
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.8963
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.5875
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01012
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71002
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.9892
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.5888
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.3938
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61000
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.0912
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.1639
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.5957
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01007
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51008
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.6887
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.5862
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.6905
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.11260
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01036
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.51072
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.71335
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.31175
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.31552
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.31252
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.0894
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.71013
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31004
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11044
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.0967
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.2726
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.6939
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.5857
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.2878
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.1896
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11013
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.5773
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9559
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.5880
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.5968
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.6864
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9598
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.6884
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91042
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81018
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.92
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.3937
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.0855
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7560
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.0982
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.1844
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.3965
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.4962
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.9955
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.4903
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.9887
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51031
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51029
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.41133
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.0965
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.8979
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91007
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.4842
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81021
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.5907
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.1937
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.7939
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.7988
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.5866
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.3886
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.9840
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51009
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6593
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.6695
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4571
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31028
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.3933
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.01164
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.41377
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.71161
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.0823
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.0707
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.7932
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4547
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01015
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.5877
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.0882
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.1906
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.7940
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9567
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.0955
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.2842
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.8882
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61031
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.11704
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.7865
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.3959
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.0862
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.2853
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.6992
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.2955
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.2858
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.0826
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.3922
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.1955
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.5719
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.6872
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.5857
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.8909
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.8969
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.2919
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.1859
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01075
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.9953
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.4852
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.0921
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.0896
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.4951
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.1947
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.0880
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.3994
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.5849