>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Pico de las Nieves)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.6828
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.5578
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.9611
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.0347
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.0648
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.918
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.6551
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.2627
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.6678
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.4534
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.6584
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.2507
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.61401
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.1717
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.9569
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.5777
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.5497
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.3531
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.4529
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.3554
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.0704
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.6713
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.0868
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.1191
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.3599
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.4552
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.3598
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.3529
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.7469
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.7573
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.11200
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.4729
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.3742
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.8575
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.1549
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.2495
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.2502
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.2506
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.1790
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.7486
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.5528
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.6493
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.01
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.1685
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.7562
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.5337
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.3678
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.9609
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.2570
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.0598
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.6465
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.7522
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.3500
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.6580
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.3567
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.4500
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.3470
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.1558
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.2539
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.7493
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.5513
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.4483
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.5510
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.3609
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.0335
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.8519
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.8516
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.0162
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.0569
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.2767
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.3482
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.7528
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.413
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.4179
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.9480
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.1510
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.3516
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.9534
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.5511
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.4505
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.0499
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.0459
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.2565
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.111
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.6506
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.5527
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.6512
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.1553
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.8456
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.1484
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.8537
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.3764
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.9181
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.2156
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.1592
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.9497
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.4487
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.0509
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.9485
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.4504
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.7519
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.4482
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.9144
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.2463
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.4483
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.2509
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.2556
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.0464
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.8499
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.6483
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.0607
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.6549
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.0488
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.8526
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.6765
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.6425
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.2275
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.8677
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.8475
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.8475
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.1451
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.6459
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.9569
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.0475
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.4516
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.7496
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.8493
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.2571
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.2574
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.9705
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.7614
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.1269
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.1507
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.6487
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.5549
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.2565
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.1523
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.4564
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.3462
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.4455
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.2506
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.5532
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.1555
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.9506
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.2489
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.7451
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.2459
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.5501
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.7720
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.2841
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.1831
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.3546
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.8508
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.6514
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.0499
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.3458
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.7614
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.4504
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4184
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.7481
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.3495
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.3601
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.0514
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.3466
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.9586
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.7503
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.5417
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.5539
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.1545
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.5498
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.3492
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.7511
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.8469
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.8631
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.9515
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.8560
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.9542
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.8484
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.63
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.4443
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.3759
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.2548
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.5497
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.8468
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.2494
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.5485
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.712
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.3503
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.414
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8142
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2175
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.3454
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.5481
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.2453
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.5448
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.1511
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.7438
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.4666
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.6509
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.4509
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.2521
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.1488
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.7458
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.0485
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.1475
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.1514
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5156
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.8597
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.1474
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.8476
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.4479
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8152
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.3481
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.3461
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.3463
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.2498
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.2525
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.5621
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.5601
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.3618
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.9488
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.4429
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.5519
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.5442
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.0488
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.3522
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.4516
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.2463
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4137
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.7448
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.0498
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.3620
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.7645
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.8546
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.0273
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.614
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.2612
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.1487
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.2778
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.6689
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.3961
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.715
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.1463
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.1480
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.3521
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.9457
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.1555
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.3752
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.2628
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.5566
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.0530
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.8543
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.2555
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.9517
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.2582
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.7448
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.3563
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.2519
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.6654
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.8547
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.9490
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.8504
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.4478
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.8499
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.5456
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.0539
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.7514
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.9460
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.5476
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.3519
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.6529
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.0474
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.1190
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.5508
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.0543
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.5536
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.6482
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.5440
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.6485
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.1761
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.0547
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.5569
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.7743
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.3636
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.3933
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.3734
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.0470
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.7534
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.3524
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.1581
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.0516
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.2285
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.6485
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.5446
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.2471
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.1471
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.1529
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.5215
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9153
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.5479
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.5509
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.6449
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9177
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.6440
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.9548
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.8542
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.91
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.3524
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.0450
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7133
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.0512
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.1432
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.3509
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.4493
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.9486
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.4454
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.9486
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.5540
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.5540
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.4627
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.0506
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.8472
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.9514
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.4439
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.8552
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.5503
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.1460
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.7476
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.7506
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.5467
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.3453
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.9424
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.5534
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6171
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.6262
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4150
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.3558
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.3488
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.0625
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.4798
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.7600
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.0446
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.0281
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.7465
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4136
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.0536
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.5478
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.0483
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.1430
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.7463
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9161
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.0502
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.2440
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.8450
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.6559
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.11011
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.7411
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.3476
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.0423
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.2441
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.6520
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.2499
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.2441
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.0426
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.3460
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.1493
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.5269
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.6440
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.5435
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.8414
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.8508
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.2477
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.1416
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.0610
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.9509
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.4433
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.0477
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.0478
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.4481
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.1463
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.0464
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.3510
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.5450