>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Roque de los Muchachos / El Teide)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.61802
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.51203
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.91265
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.01028
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.01329
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.9619
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.61199
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.21223
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.61331
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.41203
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.61234
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.21095
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.62295
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.11495
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.91212
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.51528
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.51114
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.31145
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.41167
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.31177
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.01415
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.61362
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.01638
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.1805
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.31253
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.41198
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.31219
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.31153
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.71073
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.71223
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.12081
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.41395
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.31430
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.81230
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.11129
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.21067
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.21066
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.21142
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.11574
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.71080
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.51126
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.61125
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.11364
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.71183
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.51019
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.31334
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.91261
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.21180
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.01257
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.61052
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.71149
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.31112
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.61200
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.31206
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.41117
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.31095
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.11215
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.21165
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.71080
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.51076
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.41060
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.51090
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.31215
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.0970
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.81116
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.81124
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.0750
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.01192
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.21476
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.31067
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.71126
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.4648
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.4728
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.91064
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.11056
   Cherfe Canarische EilandenTenerifeBuenavista del Norte21.0115710494.49.011
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.31059
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.91125
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.51060
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.41049
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.01092
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.01016
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.21167
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.1549
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.61062
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.51089
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.61112
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.11195
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.81033
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.11033
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.81148
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.31441
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.9739
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.2712
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.11118
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.91017
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.4944
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.0970
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.9928
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.41028
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.7958
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.4962
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.9608
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.2915
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.4956
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.2970
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.21080
   Erjos Canarische EilandenTenerifeAdeje34.7114910902.85.48
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.0926
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.8969
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.61004
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.01138
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.61083
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.01032
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.81055
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.61421
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.6914
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.2730
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.81233
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.8925
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.8965
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.1934
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.6924
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.91077
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.0941
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.4991
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.7972
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.8988
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.21069
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.21107
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.91292
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.71185
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.1745
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.11037
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.61002
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.51094
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.21103
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.11071
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.41140
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.3920
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.4920
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.21014
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.51064
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.11098
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.9958
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.2930
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.7951
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.2961
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.5966
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.71307
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.21489
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.11471
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.31046
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.8925
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.61032
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.01011
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.3974
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.71164
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.41034
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4647
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.7940
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.3972
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.31166
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.01034
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.3923
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.91151
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.7952
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.5879
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.51054
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.11061
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.5993
   Icod el Alto Canarische EilandenTenerifeIcod de los Vinos9.44346604.42.58
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.3947
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.71042
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.8965
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.81215
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.91004
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.81082
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.91034
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.8945
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.68
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.4907
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.31374
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.21079
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.51074
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.8920
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.2943
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.5950
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.7466
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.31025
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.4468
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8602
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2631
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.3951
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.5970
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.2899
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.5909
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.11005
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.7924
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.41235
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.61018
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.41010
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.21031
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.11003
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.7898
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.0997
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.1945
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.1966
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5620
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.81142
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.1930
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.8928
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.4925
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8620
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.3938
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.3911
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.3928
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.21020
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.21056
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.51143
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.51107
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.31133
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.9939
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.4886
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.51013
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.5889
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.0960
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.31030
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.4989
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.2920
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4580
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.7952
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.0950
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.31149
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.71199
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.81022
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.0732
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.6457
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.21106
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.1964
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.21364
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.61225
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.31620
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.7447
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.1896
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.1915
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.31026
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.9879
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.11029
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.31344
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.21163
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.51001
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.0954
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.81015
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.21038
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.9975
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.21058
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.7897
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.31065
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.21023
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.61150
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.8997
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.9981
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.8968
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.4909
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.8984
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.5893
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.01036
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.71021
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.9915
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.5904
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.3954
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.61017
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.0930
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.1658
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.5976
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.01033
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.51029
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.6904
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.5882
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.6923
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.11286
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.01058
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.51092
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.71359
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.31199
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.31574
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.31271
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.0912
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.71038
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.31030
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.11059
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.0980
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.2742
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.6957
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.5871
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.2894
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.1913
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.11039
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.5798
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9575
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.5894
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.5980
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.6885
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9613
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.6901
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.91070
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.81041
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.92
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.3949
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.0871
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7577
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.01000
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.1858
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.3987
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.4976
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.9974
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.4918
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.9900
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.51047
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.51046
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.41162
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.0983
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.81001
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.91027
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.4857
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.81041
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.5922
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.1962
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.7961
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.71006
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.5881
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.3906
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.9857
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.51028
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6612
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.6709
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4588
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.31044
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.3953
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.01190
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.41402
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.71183
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.0838
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.0725
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.7955
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4564
   Teide Canarische EilandenTenerifePuerto de la Cruz44.5235223625.213.58
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.01039
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.5892
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.0897
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.1928
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.7960
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9585
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.0976
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.2855
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.8902
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.61049
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.11730
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.7879
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.3981
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.0882
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.2869
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.61014
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.2973
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.2871
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.0842
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.3943
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.1978
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.5736
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.6886
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.5878
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.8928
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.8995
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.2942
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.1879
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.01097
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.9979
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.4866
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.0942
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.0910
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.4969
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.1965
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.0896
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.31017
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.5865