>> Homepage    >> Mijn fietsreizen    >> Overzicht beklommen cols    >> Hoogteprofielen Midden-Nederland    >> Links

Fietsen in de bergen: overzicht van beklommen cols



In de tabel hieronder staan gegevens opgenomen van alle cols die ik bedwongen heb. De beklimmingen staan beschreven in de verslagen van mijn fietsvakanties. Zie mijn fietsreizen voor een overzicht. Door op de naam van de col te klikken wordt je doorgelinkt naar het betreffende gedeelte.

Het -icoontje geeft de positie van de klim op de kaart aan. Ook de cols in de naaste omgeving staan aangegeven.

Van veel cols heb ik het hellingprofiel opgemeten, zie

De zwaarte index is de som van de kwadraten van alle stijgende kilometers gedeeld door 100. Een kilometer van 10% levert dus 1 punt op, een kilometer van 5% slecht 0.25.

Have fun!




Selecteer een gebied:

> Alle...
> Andalusië / Sierra Nevada
> Canarische Eilanden
> Centraal Massief
> Cordillera Cantábrica
> Dolomieten
> Groot-Brittannië
> Jura
> Oostelijke Alpen
> Provence
> Pyreneeën
> Vogezen
> Westelijke Alpen
> Zwarte Woud



( Calar Alto / Pico Veleta )
( Pico de las Nieves)
( Mont Aigoual / Pas de Peyrol)
( Lagos de Covadonga / Angliru )
( Pordoi / Giau / Fedaia )
( Hardknott Pass / Bealach na Ba / Mam Tor )
( Chasseral / Mont Soleil / La Bullatonne )
( Stelvio / Gavia / Mortirolo / Grosse Scheidegg )
( Mont Ventoux )
( Tourmalet / Aubisque / Peyresourde )
( Grand Ballon / Ballon d'Alsace / Platzerwasel )
( Alpe d'Huez / Izoard / Galibier / Madeleine )
( Kandel / Belchen / Blauen )


Col Gebied Regio Vanuit L
hm
h
gem%
zwi
hits
   Ötztaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolSölden13.91396282910.014.61489
   A Pobra de Trives Cordillera CantábricaOurenseMontefurado10.04507474.52.5986
   Abeilles Westelijke AlpenVaucluseFlassan12.55819964.62.91035
   Agnel Westelijke AlpenHautes AlpesVille-Vieille20.6136227446.610.0800
   Agnès PyreneeënAriègesAulus-les-Bains10.082015708.27.01101
   Aiguillon JuraVaudL'Auberson4.820512934.30.9415
   Albánchez AndalusiëJaénTorres6.640211726.12.6995
   Albula Oostelijke AlpenGraubündenFilisur21.5129523126.09.21023
   Aldea Canarische EilandenGran CanariaEl Pie de la Cuesta13.24516582.72.61106
   Allos Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette17.0110922476.57.4972
   Almadén AndalusiëJaénMancha Real22.6137220325.610.61008
   Almorchón AndalusiëJaénPontones6.627016064.11.2899
   Alpe d'Huez Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans13.6111818368.29.62005
   Alpe di Siusi DolomietenBolzanoPonte Gardena16.9138318428.212.11232
   Ancares Cordillera CantábricaLeónLiber58.0179816752.210.9991
   Angliru Cordillera CantábricaAsturiasLa Vega12.61266157310.114.51281
   Aravis Westelijke AlpenHte SavoiePont des Etroits12.262114865.13.5897
   Argallón AndalusiëCórdobaRío Bembézar9.33096283.31.3935
   Arichulegui PyreneeënBaskenlandErgoyen14.56855503.34.4958
   Armentier Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans8.562713457.45.3974
   Aspin PyreneeënHautes PyrénéesSte Marie de Campan12.564714895.24.01179
   Asserador Canarische EilandenGran CanariaSan Nicolás25.7143714065.212.61147
   Aubisque PyreneeënPyrénées AtlantiqueLaruns16.9119717097.19.01379
   Aulac Centraal MassiefCantalLe Falgoux4.330312187.02.1593
   Aurine DolomietenBellunoAgordo12.669112995.54.31024
   Auronzo, Rifugio DolomietenBellunoMisurina7.961223208.96.4977
   Ayacata Canarische EilandenGran Canaria~ Salto del Perro14.947413002.82.31010
   Aychides PyreneeënAudeUsson-les-Bains6.326710074.21.3942
   Ayen Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceMoustiers14.554610323.52.7869
   Bagargui PyreneeënMidi-PyreneeésD18/D196.732413274.81.71002
   Ballon d'Alsace (n) VogezenVosgesSt. Maurice-sur-Moselle9.261511786.74.11805
   Ballon d'Alsace (o) VogezenVosgesSewen12.867211785.34.41175
   Ballon de Servance VogezenHaute-SaônePlancher-les-Mines11.966411955.64.31205
   Banyuls PyreneeënCataloniëEspolla9.52683572.80.81007
   Bealach na Bà Groot-BrittanniëHighlandTornapress9.36246266.75.1945
   Bealach Ratagain Groot-BrittanniëHighlandShiel Bridge4.33393477.83.2883
   Bealach Udal Groot-BrittanniëHighlandGlenelg Ferry4.12772796.72.2881
   Bedmar AndalusiëJaénRío Bedmar8.62977693.51.2922
   Belchen Zwarte WoudBaden-WürttembergAitern11.382413597.36.11309
   Bermejales AndalusiëGranadaEmb. de los Bermejales6.321110413.30.7887
   Bernina Oostelijke AlpenGraubündenSamedan18.460723283.32.5916
   Berrueco AndalusiëCádizUbrique7.04227436.02.6913
   Bge d'Emosson Westelijke AlpenWallisLe Châtelard Vge10.691319708.68.02
   Blauen Zwarte WoudBaden-WürttembergNiederweiler11.386911657.77.11132
   Bluye ProvenceVaucluseSt Léger5.01695783.40.7972
   Bonette (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceJausiers23.0158428026.911.5797
   Bonette (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Etienne-de-T25.3165428026.611.31111
   Bormio 2000 Oostelijke AlpenSondrioBormio9.574219385.85.91033
   Boucharo PyreneeënHautes PyrénéesGavarnie12.092022707.77.2975
   Bramont VogezenHaut-RhinWildenstein7.23789575.22.01036
   Brennerpass Oostelijke AlpenTirolInnsbrück38.781513752.12.6866
   Brocon DolomietenTrentoCanal San Bovo13.788516166.55.7941
   Buis Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre4.0411119610.44.3912
   Burdincurucheta PyreneeënPyrénées AtlantiqueBassaburua9.079611358.87.6997
   Bussang VogezenHaut-RhinUrbès6.22737274.41.3985
   Cabrito AndalusiëCádizAlgeciras13.23623282.51.4912
   Calar Alto AndalusiëAlmeríaSerón31.3143821544.58.3874
   Campolongo (n) DolomietenBellunoCorvara6.235018755.62.1984
   Campolongo (z) DolomietenBellunoArabba4.329018756.72.2959
   Carn an t-Suidhe Groot-BrittanniëHighlandInverfarigaig16.94013932.01.7896
   Carn Dubh Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossPitlochry7.82863843.61.5895
   Castanales AndalusiëSevillaEl Pedroso12.23366252.51.4874
   Castro AndalusiëAlmeríaGérgal18.063712522.93.5906
   Causse Méjean Centraal MassiefLozèreMalène4.83798307.93.31014
   Cayolle (n) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette27.1118623264.46.0738
   Cayolle (z) Westelijke AlpenAlpes MaritimesSt Martin d'Entraunes20.4128723266.38.8916
   Cereda DolomietenTrentoMis3.424813697.31.8918
   Ceyssat Centraal MassiefPuy de DômeRoyat9.660810786.34.0546
   Chaine ProvenceVaucluseMalaucène4.11674723.81.0987
   Chalet des Cortalets PyreneeënPyrénées OrientalesPrades24.5179521507.315.21233
   Champs Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceColmars11.582320897.26.3875
   Chamrousse Westelijke AlpenIsèreSéchilienne16.9135817218.111.7927
   Chasseral JuraBernLe Landeron18.1116616046.49.4441
   Chaumoune Puy de DômeCentraal MassiefCondat21.046111552.11.4532
   Chaussy Westelijke AlpenSavoiePontamafrey14.1104315337.47.9868
   Cheddar Gorge Groot-BrittanniëSomersetCheddar5.61982183.61.1878
   Chywoone Hill Groot-BrittanniëCornwallPenzance1.0931019.41.3883
   Ciampié DolomietenTrentoPozza di Fasso6.950418087.33.9914
   Cobertoria Cordillera CantábricaAsturiasBárzana9.069311707.75.5864
   Cold Fell Groot-BrittanniëCumbriaEnnerdale Bridge3.81902904.91.4877
   Collet de Vaujany Westelijke AlpenIsèreVaujany5.345917078.74.0883
   Colmenar AndalusiëMálagaRiogordo6.32466863.91.0828
   Colombière Westelijke AlpenHte SavoieBlanzy14.5104816137.28.2950
   Combes des Amburnex JuraVaudLe Brassus5.428213395.22.1364
   Cordal Cordillera CantábricaAsturiasPola de Lena5.44837988.94.6865
   Core PyreneeënAriègesLes Bordes-sur-Lez14.083413956.05.5902
   Cormet de Roselend Westelijke AlpenSavoieBeaufort20.5122219676.08.6895
   Costalunga DolomietenBolzanoBolzano25.9146517525.79.1960
   Couillole Westelijke AlpenAlpes MaritimesPont de Cians29.5134016784.57.8831
   Crestellina AndalusiëMálagaRío Genal5.63304155.92.1847
   Croix de Berthel Centraal MassiefLozèreFlorac29.060810881.91.8921
   Croix de Fer Westelijke AlpenSavoieRochetaillée31.5155720674.410.31214
   Croix Morand Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore6.735314015.21.9542
   Croix St Robert Centraal MassiefPuy de DômeChambon-sur-Lac9.955114515.53.2511
   Crowcombe Combe Groot-BrittanniëSomersetCrowcombe1.319133215.33.1945
   Cruz de Ferro Cordillera CantábricaLeónRabanal7.237115035.21.9839
   Devil's Elbow Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossSpittal of Glenshee8.23286654.02.4797
   Dunkery Beacon Groot-BrittanniëSomersetLuccombe4.84045198.45.0821
   Dunmailraise Groot-BrittanniëCumbriaGrasmere4.31692383.90.9789
   Duran DolomietenBellunoDont8.266716018.15.4846
   Easter Ross Groot-BrittanniëHighlandEvanton13.82552381.60.7817
   Eira Oostelijke AlpenLivignoLivigno6.739222085.92.4783
   El Pilar Canarische EilandenLa PalmaLa Laguna18.0116714786.57.9457
   El Rosal AndalusiëCórdobaLos Arenales8.32545453.01.2768
   El Torcal AndalusiëMálagaRío Cauche11.580812287.06.4803
   Enzian Hütte Oostelijke AlpenBolzanoColdrano23.8146720886.210.2815
   Erbe DolomietenBolzanoSan Martino14.8102020046.29.2893
   Espino (o) AndalusiëMálagaRío Genal9.36088436.54.0776
   Espino (w) AndalusiëMálagaRío Guadiaro8.84938435.62.8816
   Falzarego DolomietenBellunoCaprille19.5109621055.66.6821
   Fataga Canarische EilandenGran CanariaPlaya del Inglés22.69929303.96.0955
   Fedaia (o) DolomietenBellunoCaprille12.7103320578.19.6898
   Fedaia (w) DolomietenTrentoCanazei13.261020574.64.0838
   Feignes VogezenVosgesCol de Bramont6.52189543.30.8869
   Feldberg Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend19.292514934.85.61195
   Félines Westelijke AlpenAlpes de Hte ProcenceEntrevaux8.04529305.72.6748
   Fillys Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Bréole6.641613225.83.2580
   Finestre Westelijke AlpenTorinoSusa18.1169221769.315.81042
   Fleet Moss Groot-BrittanniëNorth YorkshireOughtershaw4.62775895.92.8786
   Fleuries (n) Westelijke AlpenHte Savoiela Roche-s-Foron8.23789114.61.8802
   Fleuries (z) Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glière5.72469114.31.1776
   Flüela Oostelijke AlpenGraubündenSusch13.395723837.27.6770
   Fontaube ProvenceDrômeD72/D5265.72226353.90.9908
   Forte di Oga Oostelijke AlpenSondrioSanta Lucia8.155617306.94.0785
   Foscagno (o) Oostelijke AlpenSondrioBormio24.3109822914.56.4832
   Foscagno (w) Oostelijke AlpenLivignoPonte del Rezz4.627122915.91.7812
   Fuente Dé Cordillera CantábricaCantabriaPotes24.077710803.23.8814
   G de la Nesque (o) ProvenceVaucluseMonieux4.0947342.40.2904
   G de la Nesque (w) ProvenceVaucluseVilles-s-Auzon19.04377342.31.2939
   Galibier (n) Westelijke AlpenSavoieValloire18.1122126466.78.91097
   Galibier (zo) Westelijke AlpenHautes AlpesBriançon36.0146526464.17.7988
   Garcinets Westelijke AlpenHautes AlpesD1 > D900c6.325611914.11.1590
   Gardena (o) DolomietenBolzanoCorvara9.159821216.64.1850
   Gardena (w) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.725821214.51.6819
   Gavia (n) Oostelijke AlpenSondrioBormio25.5142326215.69.5912
   Gavia (z) Oostelijke AlpenBresciaPonte di Legno17.6136726217.811.2917
   Giau (n) DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo13.9102822337.48.1875
   Giau (z) DolomietenBellunoCaprille15.5123322368.010.4940
   Gibraltar AndalusiëGibraltarAvenue5.03853877.63.3775
   Giovo / Jaufenpass (o) Oostelijke AlpenBolzanoVipiteno15.6113420997.38.4766
   Giovo / Jaufenpass (w) Oostelijke AlpenBolzanoSt. Leonhard19.9141020997.110.2832
   Glandon (n) Westelijke AlpenSavoieSt Etienne-de-Cuines20.7146019247.011.5884
   Glandon (z) Westelijke AlpenSavoieRochetaillée28.3129319244.39.1918
   Glen Docherty Groot-BrittanniëHighlandKinlochewe6.12062353.40.9814
   Glen Quaich Groot-BrittanniëPerthshire and KinrossGarrow3.22415227.52.2795
   Glières Westelijke AlpenHte SavoieThorens-Glières14.082314405.55.7779
   Gobbera DolomietenTrentoImer5.73519886.22.2785
   Gospel Pass Groot-BrittanniëPowyChapel-y-ffin4.52305505.21.5815
   Grand Ballon (n) VogezenHaut-RhinLe Markstein7.316313432.10.71107
   Grand Ballon (z) VogezenHaut-RhinWiller-sur-Thur16.196513436.06.21286
   Grand Ballon (zw) VogezenHaut-RhinMoosch12.892613437.27.11275
   Grand Colombier Westelijke AlpenAinTalissieu15.6125115018.011.3878
   Green Lowther Groot-BrittanniëSouth LanarkshireMennock16.36287323.73.8789
   Gresgen (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergZell im Wiesental4.82637045.51.6851
   Gresgen (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau3.82607046.82.0834
   Grimselpass Oostelijke AlpenBernInnertkirchen26.7153621655.810.3798
   Grosse Pierre VogezenVosgesGérardmer7.03069544.11.7978
   Grosse Scheidegg Oostelijke AlpenBernWilligen16.3135819788.312.4853
   Guéry Centraal MassiefPuy de DômeSt Bonnet13.550512683.62.4491
   Hachueta Cordillera CantábricaNavarraLekunberri18.078613434.44.7782
   Hardknott Pass Groot-BrittanniëCumbriaEskdale Green2.129339313.74.3824
   Hohneck VogezenVosgesCol de la Schlucht5.422813634.21.3971
   Hohtann Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld13.666311814.73.0856
   Holme Moss Groot-BrittanniëDerbyshireWoodhead3.02605248.52.3776
   Homme Mort ProvenceDrômeMontbrun15.662912124.02.9949
   Honister Pass Groot-BrittanniëCumbriaSeatoller2.62443569.52.7816
   Hoz Cordillera CantábricaCantabriaLa Hermida10.75576755.23.5734
   Hundsrück (n) VogezenHaut-RhinBitschwiller6.43867486.12.5870
   Hundsrück (z) VogezenHaut-RhinMasevaux8.73717483.92.1883
   Ibardin PyreneeënPyreneeés AtlantiqueHerbourne4.52573175.71.5833
   Ipstones Edge Groot-BrittanniëStaffordshireKingsley4.61963244.31.3802
   Iseran (n) Westelijke AlpenSavoieVal d'Isère16.995027705.65.7861
   Iseran (z) Westelijke AlpenSavoieBonneval-sur-Arc13.297427707.47.8802
   Izoard Westelijke AlpenHautes Alpes-zuidkant-15.0103623606.97.8999
   Izpéguy PyreneeënNavarraErratzu9.03876724.31.9849
   Jaizkibel PyreneeënBaskenlandHondaribbia9.24674754.82.8917
   Jau PyreneeënAudeD118/D11717.9106515065.96.9873
   Jiggers Bank Groot-BrittanniëWrekinIronbridge2.71281704.80.8796
   Joux Plane Westelijke AlpenHte SavoieSamoëns12.9101717127.98.63
   Joux Verte Westelijke AlpenHte SavoieMorzine12.380817606.65.62
   Kühtai Oostelijke AlpenTirolÖtz18.1123620206.89.4758
   Kandel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergWaldkirch10.988812028.27.31157
   Kandel (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergEschbach16.481512024.85.2894
   Kaunertaler Gletscherstrasse Oostelijke AlpenTirolPrutz38.5189827504.913.5882
   Kinsfordgate Groot-BrittanniëDevonSouth Molton9.93494753.41.8774
   Kirkstone Pass Groot-BrittanniëCumbriaAmbleside5.33974547.44.2801
   Kreither Sattel Oostelijke AlpenBolzanoStudio Laimburg1.213838511.51.5792
   L'Igrec JuraVaudVallorbe6.532910815.11.7304
   La Bérarde Westelijke AlpenIsèreLes Clapiers27.298317203.56.3846
   La Bullatonne JuraVaudButtes9.166014317.25.4319
   La Cumbrecita Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte20.3130513106.49.8445
   La Stèle Centraal MassiefPuy de Dômele Mont-Dore9.925312532.01.2478
   Lac Besson Westelijke AlpenIsèreLac du Verney24.5138420905.59.3788
   Lagos de Covadonga Cordillera CantábricaAsturiasCovadonga11.093410928.58.5804
   Lagunas de Neila Cordillera CantábricaBurgosQuintanar de la S14.074618725.36.2760
   Las Jarillas AndalusiëSevillaCantillana8.63243853.71.5759
   Latrape PyreneeënAriègesSérac5.641611117.43.1833
   Laval Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Serre6.731711004.61.7764
   Le Markstein VogezenHaut-RhinLac de Kruth14.964111904.23.41046
   Lenzerheide Oostelijke AlpenGraubündenChur15.296915496.47.6841
   Lers PyreneeënAriègesD8/D1184.022215175.61.4834
   Les Deux Alpes Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon10.061016506.14.2854
   Les Gets Westelijke AlpenHte SavoieMorzine7.427411725.41.15
   Livigno Oostelijke AlpenGraubündenBernina3.525523157.32.1826
   Lizarraga Cordillera CantábricaNavarraArbizu9.350510905.42.7760
   Lizuniaga PyreneeënNavarraBera4.82022504.21.0820
   Lobo AndalusiëGranadaGranada10.243911324.32.1792
   Loch Garry >> Loch Loyne Groot-BrittanniëHighlandInvergarry6.72543503.81.1823
   Los Canarios Canarische EilandenLa PalmaFaro de Fuencaliente11.67147166.14.5462
   Los Corrales Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas17.47918174.54.8949
   Los Reales AndalusiëMálagaEstepona22.0143214426.510.1783
   Los Tonosas AndalusiëAlmeríaVélez Rubio10.439211553.81.8785
   Lucero AndalusiëGranadaLa Malahá18.742611342.31.4779
   Lugarde Centraal MassiefCantalCondat7.633310114.01.8463
   Lukmanierpass Oostelijke AlpenTicinoBiasca41.0162119083.98.3789
   Lumeras Cordillera CantábricaLeónSorbeira4.322810485.31.3768
   Luziensteig Oostelijke AlpenGraubündenMaienfeld2.41737137.31.3774
   Madeleine Westelijke AlpenSavoieLanslebourg6.734917495.22.2841
   Madeleine (n) Westelijke AlpenSavoieD97/D9425.0153819936.111.2876
   Madeleine (o) ProvenceVaucluseBédoin6.61604482.30.5969
   Madeleine (w) ProvenceVaucluseMalaucène5.61434482.10.5942
   Madeleine (z) Westelijke AlpenSavoieLa Chambre19.0151919938.012.3962
   Mam Tor Groot-BrittanniëDerbyshireCastleton4.12914646.82.9795
   Manquillo Cordillera CantábricaBurgosC1138.033514154.21.4740
   Marie-Blanque PyreneeënPyrénées AtlantiqueEscot9.370510357.66.5847
   Medina Sidonia AndalusiëCádizAv. de la Janda (z)2.51912757.61.5750
   Mendola / Mendelpass Oostelijke AlpenBolzanoFondo8.439313624.72.0797
   Ménil VogezenVosgesLe Thillot6.51346212.10.3849
   Menté PyreneeënHaute GaronneSt Beat9.883313498.57.4833
   Mirador de Orellan Cordillera CantábricaLeónCarucedo5.94209447.13.2772
   Mirador del Time Canarische EilandenLa PalmaPuerto de Tazacorte7.95085136.43.4428
   Mollard Westelijke AlpenSavoieVillargondran18.5106816385.86.7784
   Monachil AndalusiëGranadaMonachil8.968114917.66.0801
   Monieux ProvenceVaucluseMonieux1.417082912.02.3962
   Mont Aigoual Centraal MassiefGardVallerauge28.0122515674.45.7998
   Mont Cenis Westelijke AlpenSavoieLanslebourg10.068420846.94.8852
   Mont Colombis Westelijke AlpenHautes AlpesRemollon11.7105317349.010.0580
   Mont Crosin JuraBernSaint-Imier6.045912277.73.6303
   Mont du Chat Westelijke AlpenSavoieLe Bourget-du-Lac13.4126915049.512.2933
   Mont Saxonnex Westelijke AlpenHte SavoieThuet6.95189787.34.1801
   Mont Ventoux (o) ProvenceVaucluseSault24.4121519105.07.21167
   Mont Ventoux (w) ProvenceVaucluseMalaucène21.0158319107.612.61034
   Mont Ventoux (z) ProvenceVaucluseBédoin21.3161519107.613.31383
   Mont-Soleil JuraBernCerneux-Veusil3.523112486.61.7294
   Monte Iroite Cordillera CantábricaLa CoruñaPomardorio10.36246706.15.1746
   Montejaque AndalusiëMálagaRío Guadiario6.92637653.81.1771
   Montets (n) Westelijke AlpenHte SavoieLe Châtelard7.837014614.71.90
   Montets (z) Westelijke AlpenHte SavoieArgentière4.023814616.01.50
   Morbieu VogezenVosgesRamonchamp5.13257906.32.3835
   Morredero / Portillinas Cordillera CantábricaLeónPonferrada27.5136718874.910.9738
   Morte Westelijke AlpenIsèreSéchilienne15.1100613686.77.1865
   Mortirolo (w) Oostelijke AlpenSondrioMazzo di Valtellina12.21300185210.614.31130
   Mortirolo (z) Oostelijke AlpenSondrioStazzona41.3163318523.510.2968
   Navazo AndalusiëGranadaAlhama de G.7.932711354.11.5853
   Newlands Hause Groot-BrittanniëCumbriaButtermere1.920133310.53.0804
   Notschrei (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergOberried10.767411196.34.8838
   Notschrei (z) Zwarte WoudBaden-WürttembergTodtnau7.749211196.43.2856
   Nufenenpass Oostelijke AlpenWallisUlrichen14.0113524788.19.9816
   Oberaarsee Oostelijke AlpenBernInnertkirchen32.5175423055.211.2882
   Oberalppass Oostelijke AlpenGraubündenDisentis22.389520443.94.7739
   Oberböllen Zwarte WoudBaden-WürttembergTegernau12.13768203.11.3883
   Oderen (o) VogezenHaut-RhinKruth7.03918845.62.2844
   Oderen (w) VogezenVosgesCornimont9.83668843.81.6969
   Ofen Oostelijke AlpenGraubündenSta Maria im Müstair13.776921495.65.8835
   Ornon Westelijke AlpenIsèreValbonnais16.862513633.72.9806
   Otxondo PyreneeënNavarraDancharia10.05035705.02.8814
   Oxenhope Moors Groot-BrittanniëCalderdaleLuddenden8.13434334.12.4763
   Oz-Station Westelijke AlpenIsèreLac du Verney8.361513907.44.8813
   Padilla AndalusiëGranadaCaniles30.2117720343.95.5742
   Page VogezenVosgesKruth10.05099554.63.0850
   Pailhères PyreneeënAriègeAx-les-Thermes18.7128020016.89.7845
   Palade / Gampenjoch Oostelijke AlpenBolzanoNalles18.4120815186.68.9754
   Palomas de Cazorla AndalusiëJaénCazorla16.457812583.32.5761
   Palomas de Ronda AndalusiëCádizZahara12.881611896.45.3805
   Palomère PyreneeënPyrénées OrientalesN116/D2523.078610363.43.6845
   Parquetout Westelijke AlpenIsèreLes Angelas6.968814269.97.0767
   Pas de Peyrol Centraal MassiefCantalLe Claux7.853915886.94.1498
   Pas de Souloumbrie PyreneeënAriègesArnave9.44359114.62.5811
   Pedro Gonzalez (o) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas14.54544903.12.0848
   Pedro Gonzalez (w) Canarische EilandenGran CanariaMaspalomas10.34544904.42.5847
   Pegalajar AndalusiëJaén-z-7.44329335.82.6758
   Pènegal Oostelijke AlpenBolzanoPso Mendola3.935817209.23.5734
   Pennes / Penserjoch Oostelijke AlpenBolzanoCasateia15.1128522158.511.6763
   Petit Ballon VogezenHaut-RhinLuttenbach9.775911637.86.11102
   Petit Drumont VogezenVosgesUrbès11.369611506.15.0873
   Peyresourde PyreneeënHautes PyrénéesArreau18.786415694.65.5901
   Pico de las Nieves (zo) Canarische EilandenGran CanariaCarrizal27.7186219306.714.71141
   Pico Veletá AndalusiëGranadaPampaneira39.0221033725.614.31001
   Pierre Carrée Westelijke AlpenHte SavoieBalme20.8135518446.59.12
   Planche des Belles Filles VogezenHaute-Saône> D165.749210258.64.31378
   Platzerwasel VogezenHaut-RhinMetzeral10.370511936.95.31093
   Porcuna AndalusiëJaén-w-5.12194454.31.0764
   Pordoi (o) DolomietenBellunoArabba9.165422397.24.7843
   Pordoi (w) DolomietenTrentoCanazei11.879122396.75.3846
   Portet d'Aspet PyreneeënHaute GaronneD618/D854.542910699.54.1887
   Portillon PyreneeënHaute GaronneBagnères-de-Luchon9.065312937.35.0820
   Pra-Loup Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette7.548816276.53.2594
   Prissiano Oostelijke AlpenBolzanoNalles2.530062012.03.6786
   Quintanar Cordillera CantábricaBurgosNeila4.023914046.01.5722
   Ragua AndalusiëGranadaLacalahorra13.984120396.15.2756
   Ramal AndalusiëAlmeríaBacares5.653317139.55.1759
   Rifugio Gardeccia DolomietenTrentoPera6.259219429.56.1857
   Roque de los Muchachos Canarische EilandenLa PalmaSanta Cruz41.6258124265.818.5592
   Rouillas Centraal MassiefPuy de DômeRouillas-Bas2.61489675.60.9427
   Rundlestone Groot-BrittanniëDevonTavistock9.63884573.92.5766
   Sabot Westelijke AlpenIsèreLac du Verney14.4127921008.911.5821
   Sagra AndalusiëGranadaRío Zumeta15.055517673.52.6726
   Saignes Centraal MassiefPuy de DômeMurol5.119310623.80.9465
   Saisies Westelijke AlpenSavoieFlumet14.582316505.15.6733
   Salto del Perro (o) Canarische EilandenGran CanariaLa Filipina9.27239257.95.9869
   Salto del Perro (w) Canarische EilandenGran CanariaPuerto de Mogán19.28989254.74.8870
   Samoteux Westelijke AlpenHte SavoieLes Houches4.139613769.73.91
   San Isidro Cordillera CantábricaAsturiasCabañaquinta26.8109115204.15.3810
   San Lorenzo Cordillera CantábricaAsturiasLa Riera10.487113478.49.0728
   San Nicolás Canarische EilandenLa PalmaTodoque4.72816036.01.7430
   San Pellegrino DolomietenTrentoMoena12.776819186.05.0838
   Sancho Leza Cordillera CantábricaLa RiojaLaguna de Cameros7.037813915.42.1713
   Sapois VogezenVosgesVagney10.24238344.22.3809
   Sarenne (o) Westelijke AlpenIsèreBge du Chambon13.092619997.17.4809
   Sarenne (w) Westelijke AlpenIsèreAlpe d'Huez3.023219997.71.9800
   Saulude Westelijke AlpenIsèreBourg d'Oisans12.996516807.48.4753
   Scapegoat Hill Groot-BrittanniëKirkleesSlaithwaite3.22103476.61.9764
   Schauinsland (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergFreiburg15.589111945.75.5873
   Schauinsland (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal13.682111946.06.5865
   Schlucht VogezenVosgesCol des Feignes4.121611355.31.4970
   Schnepfhalde Zwarte WoudBaden-WürttembergUnter-Aha5.020211394.01.0816
   Sella (n) DolomietenBolzanoPlan de Gralba5.237922447.32.8816
   Sella (z) DolomietenTrentoCanazei11.179622447.25.9843
   Señales Cordillera CantábricaLeónCofiñal9.645416254.72.4716
   Serre de Tourre Centraal MassiefArdèchePont d'Arc2.82253238.01.8866
   Sherrifmuir Groot-BrittanniëStirlingWallace Monument7.93133143.82.5784
   Sierra de Lújar AndalusiëGranada> Órgiva21.3154818707.312.1766
   Sirnitz Sattel (n) Zwarte WoudBaden-WürttembergMünstertal12.070210795.94.7783
   Sirnitz Sattel (o) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau15.262910793.73.7826
   Slochd Summit Groot-BrittanniëHighlandCarrbridge9.31614051.60.5744
   Solera AndalusiëJaénRío de Hornos20.387615234.34.3746
   Somiedo Cordillera CantábricaLeónPiedrafita de B8.524614862.90.9708
   Soulor PyreneeënHautes PyrénéesCirque de Litor2.311214744.90.5850
   St Amandin Centraal MassiefCantalCoindre5.92698524.61.6448
   St Anne la Condamine Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceLa Condamine-Châtelard6.554318278.34.6566
   St Diéry Centraal MassiefPuy de DômeSaurier4.72307874.91.4440
   St Hubert ProvenceVaucluseMalemort20.56338253.02.3873
   Staulanza DolomietenBellunoSelva di Cadore9.042317734.72.3787
   Stelvio (n) Oostelijke AlpenSondrioSta Maria16.5138427588.412.0982
   Stelvio (no) Oostelijke AlpenBolzanoPrato25.0183727587.414.41195
   Stelvio (z) Oostelijke AlpenSondrioBormio21.4155827587.311.7977
   Stretto DolomietenVicenzaBassano24.994010583.85.0702
   Super-Sauze Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceBarcelonnette9.056017126.24.0570
   Sustenpass Oostelijke AlpenUriWassen17.8130722247.49.7777
   Tacande Canarische EilandenLa PalmaTodoque6.04177397.03.4412
   Télégraphe Westelijke AlpenSavoieSt Michel-de-Maurienne12.384615666.96.0860
   The Lecht Groot-BrittanniëAberdeenshireCock Bridge4.32586445.72.5755
   The Strone Groot-BrittanniëAberdeenshireCrathie4.21974864.71.0754
   Timmelsjoch (o) Oostelijke AlpenBolzanoSan Leonardo28.8179724746.213.1763
   Timmelsjoch (w) Oostelijke AlpenTirolSölden21.6117024744.78.7793
   Todoque Canarische EilandenLa PalmaPuerto Naos5.02893225.81.9436
   Todtmooserstrasse Zwarte WoudBaden-WürttembergBernau3.919310854.91.0800
   Tom Dubh Groot-BrittanniëAberdeenshireGairnshiel Lodge5.42255524.11.2719
   Torri di Fraele Oostelijke AlpenSondrioPremadio8.463119417.54.8741
   Tour de Madeloc PyreneeënPyrénées OrientalesBanyuls-sur-Mer10.06376526.45.6879
   Tourmalet PyreneeënHautes PyrénéesLuz-St-Saveur18.2140421157.711.11491
   Toutes Aures Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceSt Julien6.520011203.10.7719
   Tre Croci DolomietenBellunoCortina d'Ampezzo8.157618057.14.3797
   Trevélez (o) AndalusiëGranadaMecina Alfahar40.595715231.84.0722
   Trevélez (z) AndalusiëGranada> Torvizcón22.9100115234.26.2715
   Troumouse PyreneeënHautes PyrénéesGèdre15.0102421036.87.6839
   Turner Zwarte WoudBaden-WürttembergSt. Peter14.835810302.41.2814
   Uitzi Cordillera CantábricaNavarraLeitza4.83208026.72.2724
   Usateguieta Cordillera CantábricaNavarraGoizueta14.75606903.73.0702
   Valles DolomietenBelluno> San Pellegrino7.162420338.85.3772
   Valparola DolomietenBellunoPocol (> Giau)11.965321925.54.1810
   Vars (n) Westelijke AlpenHautes AlpesGuillestre18.8109221095.77.5579
   Vars (z) Westelijke AlpenAlpes de Hte ProvenceD902 / D90014.279921095.55.6731
   Velefique AndalusiëAlmeríaVelefique20.6115218305.67.5720
   Ventertal Oostelijke AlpenTirolSölden16.757018963.12.8743
   Vezzena (n) DolomietenTrentoCaldonazzo14.592714046.47.8812
   Vezzena (o) DolomietenTrento> Asiago15.040414042.71.2783
   Viento AndalusiëMálagaEl Burgo14.057010723.63.1704
   Vierge (nw) VogezenVosgesLa Bresse5.038010667.63.0928
   Vierge (w) VogezenVosgesCornimont12.855710664.42.9810
   Viniegras Cordillera CantábricaSoriaMontenegro6.238515836.22.4718
   Weissenbachsattel (nw) Zwarte WoudBaden-WürttembergGeschwend10.050510785.03.0773
   Weissenbachsattel (w) Zwarte WoudBaden-WürttembergSchönau10.957510785.04.0760
   Weissenbachsattel (zo) Zwarte WoudBaden-Württemberg> Todtmoos4.224210785.81.4791
   Weissenbachsattel (zw) Zwarte WoudBaden-WürttembergMambach15.070810784.04.1785
   Whinlatter Pass Groot-BrittanniëCumbriaBraithwaite3.52303186.62.0744
   Wiedener-Eck Zwarte WoudBaden-WürttembergUtzenfeld10.648710354.62.3820
   Wrynose Pass Groot-BrittanniëCumbriaCockley Beck3.31713935.21.5721